כניסת כתב
 
 
הצטרף ככתב
שכחתי סיסמא
 
כתב

ספיר פרץ , עברית

לפרופיל המלא

מדורים    زوايا
חדשות ואקטואליה   أخبار
ראש גדול   أتحمل المسؤولية
תרבות ואמנות   ثقافة وفنّ
דעות   آراء
חינוך וחברה   تربية ومجتمع
מונעים אלימות   نـَمنع العُنف
מולדתי   موطني
סביבה וטבע   المحيط والطبيعة
אחד על אחד   وجهًا لوجه
נפגשים   لقاء
בידור ופנאי   تسلية وترفيه
ספורט   رياضة
לצעירים בלבד   للشبيبة فقط
   

 
חדשות ואקטואליה أخبار
 

יש שאטלים
يوجد سفريات
מאת: ספיר פרץ אלוני יצחק ג"ע
19.12.2011 05:00 מספר כניסות: 858


הכניסה לגבעת עדה
המועצה האיזורית ניסתה לפתור את בעיית החניה ברכבת ובנוסף גם פתרה לתושביה את בעיית היציאה והחזרה למושב.

במועצת בנימינה-גבעת עדה מספקים שירותי ההסעה חינם לרכבת בנימינה וחזרה לתוך גבעת עדה בחינם, דבר חדש זה נקרא "שאטל המושבות". השאטל נועד כדי להקל על כמה קשיים - מבעיות החניה, חיי התושבים הגרים סמוך לרכבת וקושי של בעלי העסקים.
בבנימינה-גבעת עדה יש בעיה ניכרת, קושי במציאת מקום חניה ברכבת בנימינה החל משעות הבוקר המוקדמות. בעיה זו מקשה על אותם אנשים אשר נוסעים ברכבת בצורה יום-יומית וקבועה, עם זאת נפגעת גם איכות חייהם של התושבים אשר גרים קרוב לתחנת הרכבת ובנוסף בעיה זו מקשה גם על פרנסתם של בעלי העסקים באזור התעשייה הסמוך.
מועצת בנימינה-גבעת עדה ובראשה אורי דיסטניק ראש המועצה, בשיתוף עם רכבת ישראל, חשבו על פתרון יצירתי ושמו לה את הנושא בראש סדר העדיפויות ולאחר חשיבה מרובה הגיעו לפתרון - הוחלט על הקמת "שאטל המושבות" שתסיע את התושבים מבית התרבות שבגבעת עדה לרכבת בנימינה ובחזרה מרכבת בנימינה לבית התרבות שבגבעת עדה בחינם!
למעשה תושבי גבעת עדה משתמשים בשאטל לא רק לנסיעה ברכבת אלא גם כדי לצאת מהישוב עצמו דבר המשפר בצורה משמעותית את איכות החיים של התושבים שחשים לפעמים מנותקים מהעולם.
השאטל משרת את כל תושבי גבעת עדה בצורה יוצאת דופן, נאור אברהם ביטן, נער בן 13 סיפר כי הוא משתמש בשאטל באופן יום יומי גם אם הוא לא נוסע ברכבת ואמר כי הוא היה מרוצה יותר אם השאטל היה עובר בכמה תחנות בגבעת עדה כדי שלכולם יהיה יותר נוח ולא שיעבור רק בנקודה אחת (בבית התרבות).
גם חברת המועצה אפרת מזרחי מקווה כי השאטל יתעל יותר את התושבים ובכדי לשרת את כל תושבי גבעת עדה גם ברחבה הישנה וגם בשכונות החדשות למעלה יעבור השאטל בעוד תחנות, ולא רק מנקודה לנקודה. כמו כן הוסיפה הגברת אפרת מזרחי כי לדעתה השאטל משרת נאמנה את תושבי גבעת עדה.
שירות זה יצא לדרך ב-1 לספטמבר 2011 וכולנו מקווים כי השאטל יעבוד וישרת את כולנו בצורה המשמעותית והיעילה ביותר.

תמונה: Amit A הויקיפדיה העברית
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%95%D7%91%D7%A5:Givat-ada3.jpg

הגנה על פרטיות תנאי שימוש אודות צור קשר